Spalio 10 d. 19.00 val


Bilietų kaina
11-31 EUR Lt

Sunna Gunnlaugs Trio (Iceland)

Festivalio "Vilnius Jazz 2017" atidarymo koncertas

Sunna Gunnlaugs Trio (Iceland)

Festivalio "Vilnius Jazz 2017" atidarymo koncertas

Sunna Gunnlaugs Trio (Iceland)

Sunna Gunnlaugs - piano
Thorgrimur Jonsson - bass
Scott McLemore - drums


Nedažnai „Vilnius Jazz" scenoje išgirstame Islandijos atlikėjus, tad šiemetis festivalis bus išskirtinis ir tuo, kad pristatys vieną iškiliausių šios šalies grupių – džiazo pianistės Sunna Gunnlaugs trio. Anot kritikų, šios trijulės laimėjimai ir populiarumas liudija, jog Islandijos muzikos pasididžiavimas nėra tik Björk ir „SigurRos".

S.Gunnlaugs trio maišo koncertais visą Europą, JAV ir Kanadą. Islandų pianistės albumus entuziastingai sutinka įtakingiausi džiazo leidiniai – „JazzTimes", „Downbeat", „Jazziz", „Jazz Podium", „Jazzman", „Village Voice", „Jazzwise" ir kiti: ji išleido jau septynis diskus kaip grupių lyderė.

Trio albumas „Distilled" (2013) buvo nominuotas keturiems Islandijos muzikos apdovanojimams, „All About Jazz" portalas jį įtraukė į metų 12-kos geriausių sąrašą, o „JazzWrap" išrinko Metų albumu. Kitą albumą „Cielito Lindo" (2015) leidinys „Nordische Musik" įvertino penkiomis žvaigždutėmis.

Nors S.Gunnlaugs studijavo džiazą JAV ir ten ilgai gyveno, ištekėjo už amerikiečių būgnininko Scotto McLemore, tapusio jos trio nariu, savo kūryboje ji dažnai remiasi islandų folkloru, yra linkusi į lyrizmą ir meditatyvumą. Jos muzika patraukli ne tik džiazo aistruoliams.

Tiesa, kompozicijas trio rašo ir kiti grupės nariai – bosininkas Thorgrimuras Jonssonas bei S.McLemore, tad šių improvizuotojų įkvėpimo šaltiniai patys įvairiausi – nuo islandiškų melodijų iki Pietų Amerikos folkloro, Tomo Waitso ir George'o Gershwino.


Grįžti atgal

Ieškantiems salės ar patalpų profesionaliems renginiams – nuomojama 150 / 200 vietų netradicinė, jauki, elegantiška, puikios akustikos PIANO LT koncertinė erdvė Vilniaus senamiestyje: Trakų g. 9/Kėdainių g. 1, Pranciškonų rūmai, Vilnius 

Skaityti plačiau
Sprendimas Dreamsite